Našli jste pod stromečkem nový notebook? Vyladíme Vám ho na maximum!

Vánoce. Rodina. Pohoda. Tato slova jasně vystihují tradiční vánoční svátky, které máme tak rádi. Co ale když se po výborné večeři objeví pod stromečkem nový notebook? Myslíte si, že ho stačí jen zapnout a užívat si? A víte o tom, že výrobci do nových notebooků často instalují hromady zbytečného reklamního softwaru? Tento balast zabírá místo na disku, zpomaluje počítač, snižuje jeho výdrž na baterii a může představovat i bezpečnostní rizika!

Nepanikařte! Technici Počítačového záchranáře Vám pomohou. A tady je pár důvodů proč byste neměli váhat.

ssd

Získáte více místa na disku!

V dnešní době se i do cenově dostupnějších modelů prosazují SSD, místo běžných hard disků. Vyznačují se vyšší spolehlivostí, rychlostí a především odolností při přenášení notebooku za chodu. SSD jsou bohužel dražší, proto často nabízí menší kapacitu a to znamená, že každý megabyte se počítá! Proč je tedy už po vybalení notebooku z vánočních stužek zaplněno tolik místa na disku? Správně! Výrobci totiž předinstalovávají velké množství programů, které jsou ve většině případů naprosto zbytečné a výrobci maximálně pomůžou díky poplatkům ze stran vydavatelů těchto programů stáhnout cenu notebooku lehce dolů. Těchto programů je velmi obtížné až nemožné se zbavit pouhou odinstalací ze systému a proto přichází na řadu naše služba, kde se postaráme o 100% zformátování celého disku a opětování nainstalování legálního a čistého systému pouze se softwarem, který je nezbytný ke správnému a efektivnímu využití notebooku naplno.

baterie

Mějte počítač na steroidech!

Velké množství takového předinstalovaného softwaru neustále běží na pozadí a to i přestože ho nemáte nikde otevřený. Kromě toho, že se po startu systému musí spouštět, což prodlouží start celého notebooku a delší prodlevu po startu, než bude způsobilý k pohodlné práci. To úzce souvisí i s výdrží na baterii notebooku, kterou oceníme především na cestách. Jelikož jsme však již zmiňovali, že takový software ubírá z výkonu notebooku na úkor pohodlnosti a rychlosti práce uživatele, znamená to, že notebook neustále běží na vyšší výkon, než je zrovna nutné a spotřebovává tak více energie. To se negativně projeví na výdrži baterie a to i v řádech hodin! Díky naší službě však žádná zpomalení díky předinstalovanému softwaru nehrozí a tak si budete moci užívat více výkonu a větší výdrže Vašeho notebooku!

Buďte v bezpečí!

Vaši bezpečnost výrobci notebooků rozhodně neřeší. Nebojí se instalace malwaru či softwaru, který by potencionálně mohl být jednodušeji napadnutelný a zneužít tak Vaše osobní data či využívat vestavěnou webkameru k sledování uživatele notebooku. Poukázat můžeme na aféru Lenova s programem SuperFish, který instaloval do svých notebooků a odesílal  osobní data uživatelů samotnému Lenovu. Tím to však nekončilo. Infiltroval vlastní HTTPS certifikát a dokázal tak odposlouchávat i šifrovanou komunikaci, jako je internetové bankovnictví, soukromé emaily či zprávy na Facebooku. Přestože však bylo Lenovo nuceno ze svých notebooků software odstranit, rizika skrývají i další programy a to se netýká pouze Lenova, ale také dalších výrobců. Neriskujte tak své bezpečí a svěřte nám svůj notebook. Úkon netrvá dlouho a výměnou za větší bezpečí Vašich dat to dle našeho názoru rozhodně stojí!

Co tedy nabízíme?

Za cenu 1000kč zrychlíme Váš nový notebook, ušetříme místo na disku, zvýšíme výdrž na baterii a především drasticky snížíme riziko úniku osobních dat a šíření nebezpečného malwaru. Notebook budete mít připravený zpravidla hned další pracovní den. Ušetříme Vám spousty nervů a eliminujeme případnou nespokojenost obdarovaného s notebookem. A záruka? Ta nebude úkonem vůbec ohrožena.

Autor: Martin Tuček – Servisní technik Počítačového záchranáře