Proč přejít na Windows 10? Microsoft vyslal motivační videa!

Za necelý týden bude oficiálně spuštěna distribuce finální verze Windows 10. V Microsoftu vědí, že po zkušenostech s jejich minulými operačními systémy by lidé s přechodem na novou verzi mohli váhat. Rozhodli se proto, že vydají seriál motivačních videí, které lidem pomůžou najít důvody proč novému Windows 10 uvěřit a upgrade provést. Zatím vyšlo 5 epizod, které představují například nový internetový prohlížeč Edge, spolupráci Windows 10 s Xboxem nebo práci s více aplikacemi.

Známé prostředí

Windows 10 podle Microsoftu přenáší nejlepší funkce z Windows 7 a Windows 8 do moderního kabátu. Neměli byste tedy být při práci v novém systému zmatení, i přes spoustu nových funkcí.

Práce s více programy zároveň

Několik přepínatelných pracovních ploch, nový princip přepínání aplikací, přichytávání oken na sto způsobů nebo zbrusu nové oznamovací centrum. Mělo by být dost prostoru pro pohodlnou práci s několika aplikacemi zároveň.

Nový internetový prohlížeč Edge

Jak už možná víte, tak Internet Exploreru zřejmě definitivně odzvonilo. Microsoft vytvořil zcela nový internetový prohlížeč Edge. Ten bude mít, mimo jiné, unikátní funkce, které u konkurenčních prohlížečů nenajdete.

Propojení s Xboxem

Na Windows 10 budete moci streamovat a zaznamenávat hry z Xboxu. Dostanete DirectX12 a nové aplikace.

Hlasová asistentka Cortana

Na všech platformách bude k dispozici hlasová asistentka Cortana (obdoba Siri na Applech). Ta pomůže se spoustou úkolů a dotazů, které jí lze hlasově zadat… Bohužel, jako vždy, tato funkce není k dispozici pro českou lokalizaci systému.

Autor: David