Oprava napájecího konektoru notebooku

Oprava napájecího konektoru notebooku - zlomený nebo prasklý

Oprava napájecího konektoru notebooku - výměna a pájení

 

Sledujete film na notebooku položeném na stole. Rychlé kroky, škubnutí za napájecí kabel, rána, počítač mizí z obzoru. Postava v pozadí vyrovnává svůj krok ve snaze počítač nerozšlápnout. Podobnou situaci zná asi každý uživatel notebooku. Vytržený napájecí konektor je jedna z nejčastějších závad notebooků a projevuje se tím, že notebook nedobíjí, nebo se napájení přerušuje.


Co teď?
Nevěšte hlavu, vše se dá zachránit. Stačí trocha znalostí, správný postup a profesionální technika. To vše máme. Pro vás!

Jak probíhá oprava napájecího konektoru

Ať už je váš napájecí konektor uvolněný, ohnutý, nebo rovnou vytržený, vše začíná rozebráním celého počítače a vyjmutím základní desky. Teprve poté dokážeme určit rozsah škod. Pokud je to možné, řešíme podobné případy opravou. Konektor se připájí zpět na základní desku a zafixuje tak, aby nedošlo k opětovnému poškození. Pokud je napájecí konektor rozbitý, vyměníme ho za jiný. Ale nebojte, nestojí to svět! Samozřejmě před předáním vše proměříme a ozkoušíme, abyste u nás druhý den neklepali znovu. 🙂

Notebook dobíjí, ale přerušovaně? S opravou neotálejte.

Neustálé odpojování a připojování notebooku k napájení je zatloukání hřebíků do rakve vaší baterie. Při připojení konektoru totiž do baterie „vtrhne” velký proud. Pokud se napájení přerušuje, může tento „šok” baterie zažívat i několikrát za minutu. A to jí zaručeně pošle do křemíkového nebe. Proto je důležité závady napájecího konektoru nepodcenit a obrátit se na profesionální servis.

MRKNĚTE NA CENÍK
POPTEJTE SERVIS
NEBO ROVNOU VOLEJTE: 731 55 55 56